Aktualności

Biznes w Hiszpanii - szkolenie online
01/06/2015

Ruszyły zapisy na szkolenie online z trenerem na temat prowadzenia działalności gospodarczej w Hiszpanii. Szczegóły tutaj. Zapraszamy!

Kursy języka niemieckiego oraz angielskiego
21/03/2014

Znajomość jezyków obcych jest nieodzowna w procesie internacjonalizacji. Dlatego rozszerzamy naszą ofertę szkoleniową o kursy języka niemieckiego oraz angielskiego. Oferujemy kursy w małych grupach lub spotkania indywidualne z nauczycielami o wieloletnim doświadczeniu. Zajęcia odbywają się w naszej siedzibie w centrum Barcelony lub w formacie online z wykorzystaniem naszej specjalistycznej platformy internetowej.

 

Więcej informacji pod adresem info@dhirsch.com.

Rusza Centrum Biznesu, Nauki i Kultury w Barcelonie
28/09/2013

Rozpoczyna swą działalność Centrum Biznesu, Nauki i Kultury, pozarządowa organizacja non-profit z siedzibą w Barcelonie. Celem organizacji jest promowanie i wspieranie wszelkie działania związanych ze współpracą między biznesem, nauką i kulturą w Polsce i w Hiszpanii oraz w innych krajach europejskich, transferem technologii i wymianą naukową, internacjonalizacją przedsiębiorstw oraz uniwersytetów i centrów naukowo-badawczych jak również komercjalizacją i internacjonalizacją wyników badań.

W skład zarządu Centrum wchodzą dwie osoby z naszego zespołu: Katarzyna Opalińska jako Prezes oraz Dominika Hirsch jako Sekretarz.

Usługi księgowe i podatkowe dla Polaków w Hiszpanii
24/04/2013

Wraz z naszym partnerskim biurem rachunkowym oferujemy  teraz Polakom, w tym polskim przedsiębiorcom w Hiszpanii, usługi księgowe i podatkowe.

Dominika Hirsch o komercjalizacji wyników badań
24/04/2013

Dominika Hirsch poprowadziła szkolenia o tworzeniu artykułów służących komercjalizacji wyników badań. Celem szkolenia był rozwój umiejętności pisania zrozumiałych tekstów przez naukowców.

 

Szkolenia odbyły się w Poznaniu i Warszawie w ramach projektu “Komercjalizacja wyników badań humanistycznych i społecznych”, który zrealizowała Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej.

Hiszpania zachęca młodych do przedsiębiorczości
23/04/2013

W ostatnim czasie w Hiszpanii wprowadzono zmiany prawne, których celem jest zachęcenie młodych osób do prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Najważniejsza zmiana dotyczy obniżnia stawek ubezpieczenia społecznego dla osób poniżej 30 roku życia. Obecnie wysokość składek dla tych osób wygląda następująco:

 

-80% zniżki w ciągu pierwszych 6 miesięcy od podjęcia działalności, tj. 74,70 euro na miesiąc,

 

- 50% zniż w ciągu kolejnych 6 miesięcy, tj. 142,96 euro na miesiąc

 

- 30% zniżki w następnych 18 miesiącach, czyli 188,46 euro na miesiąc

 

Zniżki te nie przysługują przedsiębiorcom, którzy zatrudniają pracowników.

 

Poza tym osoby poniżej 30 roku życia mogą teraz przez 9 miesięcy łączyć pobieranie zasiłku dla bezrobotnych z prowadzeniem jednoosobowej działalności gospodarczej.

 

Hiszpania walczy z pracą na czarno
23/04/2013

Od tego roku w Hiszpanii można trafić do więzienia, jeśli pracuje się na czarno i równocześnie pobiera zasiłek dla bezrobotnych.

 

Kara więzienia jest teraz najcięższą sankcją za oszukiwanie hiszpańskiego ubezpieczyciela. W zależności od wielkości przewinienia można tam trafić na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Można też straci prawo do uzyskania jakichkolwiek zasiłków lub ulg podatkowych na okres od 3 do 6 lat.

 

Kara może zostać nałożona zarówno na pracodawcę jak i pracownika pracującego na czarno. Zachowana zostaje obowiązująca już wcześniej kara w wysokości do 10 000 euro dla pracodawców, którzy nie wywiazują się ze swoich obowiązków prawnych.

 

Szacuje się, że w Hiszpanii praca na czarno stanowi 20-25% PKB.

Studia o Europie Centralnej i Wschodniej
20/12/2012

Na Uniwersytecie w Barcelonie ruszyły zapisy na studia podyplomowe o Europie Centralnej i Wschodniej. Uczestnicy studiów zapoznają się z aspektami społecznymi, gospodarczymi, politycznymi, kulturalnymi oraz prawnymi wybranych krajów tego regionu Europy. Dominika Hirsch poprowadzi moduł dotyczący polskiego prawa.

 

Przeczytaj więcej na temat studiów (w języku hiszpańskim).

Witamy Katarzynę Opalińską
18/12/2012

Z radością informujemy, iż do naszego grona dołączyła Katarzyna Opalińska, która jest ekonomistką i specjalistką z zakresu public relations. W naszym zespole będzie odpowiedzialna za współpracę świata nauki z biznesem, transfer technologii oraz organizację szkoleń z zakresu public relations. Tutaj można przeczytać więcej o jej osobie oraz doświadczeniu zawodowym.

Zapisy na szkolenie online "Samozatrudnienie w Hiszpanii"
27/11/2012

Zapraszamy do kolejnej edycji naszego szkolenia online dla osób planujących podjęcie lub prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą w Hiszpanii.

 

Kolejny kurs rozpocznie się 24.01.2013.


Więcej informacji o szkoleniu i zapisy.Dominika Hirsch w "Twoim Biznesie" o samozatrudnieniu w Hiszpanii.


Dominika Hirsch o międzynarodowej komunikacji marketingowej
28/11/2012

Podczas III Europejskiego Forum Marketingu Instytucji Naukowych i Badawczych, które odbyło się w dniach 15-16 listopada w Instytucie Lotnictwa w Warszawie, Dominika Hirsch poprowadziła warsztaty na temat międzynarodowej komunikacji marketingowej. Podczas warsztatów uczestnicy wraz z prowadzącą analizowali przekazy marketingowe z różnych krajów oraz zastanawiali się nad tym, w jaki sposób różnice kulturowe wpływają na planowanie i realizację kampanii marketingowych w reprezentowanych przez uczestników instytucjach.

Zapisy na szkolenie online o negocjacjach międzynarodowych
27/11/2012

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym szkoleniem online na temat negocjacji międzynarodowych.

 

Szkolenie rozpoczyna się 24.01.2013.

 


Szczegółowe informacje o szkoleniu i zapisy.


Webinar o prowadzeniu działalności gospodarczej w Hiszpanii
05/10/2012

Serdecznie zapraszamy na webinar „Działalność gospodarcza w Hiszpanii”. Webinar odbędzie się we wtorek 16 października 2012 o godz. 19:00.

 

Podczas webinaru opowiemy o:

- najbardziej typowych formach prowadzenia działalności gospodarczej w Hiszpanii,

- sektorach, w których warto prowadzić biznes w tym kraju,

- planowanych zmianach prawnych dotyczących przedsiębiorców,

- dostępie do zewnętrznego finansowania prywatnego i państwowego

 

Konferencja odbędzie się pod patronatem Gazety Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

 

Wybierz się z nami w tę wirtualną podróż i odkryj tajniki prowadzenia działalności gospodarczej w Hiszpanii!

 

Spotkanie poprowadzi Dominika Hirsch, adwokat, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Barcelonie, przedsiębiorca, trenerka biznesu specjalizująca się w rozwoju kompetencji międzykulturowej oraz Sergio Niedzielski, specjalista ds. finansowanie w Barcelona Activa (organizacja wspierania przedsiębiorczości Urzędu Miasta w Barcelonie). Współwłaściciel Brinkadeira, centrum zajęć dla całej rodziny w Barcelonie(www.brinkadeira.com).

 

Kliknij tutaj, aby zapisać się na webinar.


Więcej o webinarze i wymogach technicznych


Dominika Hirsch o Hiszpanii w "Gazecie MŚP"
11/09/2012

W “Gazecie Małych i Średnich Przedsiębiorstw” Dominika Hirsch pisze o szansach na inwestowanie i prowadzenie działalności gospodarczej przez Polaków w Hiszpanii”.


Przeczytaj artykuł.


Webinar o rynku pracy w Hiszpanii
8/09/2012

Serdecznie zapraszamy na webinar „Rynek pracy w Hiszpanii”. Webinar odbędzie się w czwartek 20 września o godz. 19:00.

 

Od 2010r. hiszpańskie prawo pracy ulega ciągłym zmianom. W lutym tego roku uchwalono kolejną ważną reformę prawa pracy. Dlatego zarówno pracodawcy jak i pracownicy zadają sobie szereg pytań związanych z funkcjonowaniem tutejszego rynku pracy. Czym charakteryzuje się hiszpański rynek pracy? Czy teraz rzeczywiście coś się zmieni? Jak stosować przyjęte zmiany prawne w praktyce? Jak będzie się kształtował tutejsz rynek pracy w przyszłości? Jakie formy zatrudnienia i współpracy będą dominować?

 

Konferencja odbędzie się pod patronatem Gazety Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

 

Wybierz się z nami w tę wirtualną podróż i odkryj tajniki rynku pracy w Hiszpanii!

 

Spotkanie poprowadzi Dominika Hirsch, adwokat specjalizujący się w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Barcelonie, przedsiębiorca, trenerka biznesu specjalizująca się w rozwoju kompetencji międzykulturowej.

 

Kliknij tutaj, aby zapisać się na webinar.


Więcej o webinarze i wymogach technicznych.


Dominika Hirsch w “Twoim Biznesie” o samozatrudnieniu w Hiszpanii
11/07/2012

W “Twoim Biznesie” ukazał się artykuł Dominiki Hirsch na temat prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej w Hiszpanii.

 


Przeczytaj artykuł.


Zwalczanie przestępstw podatkowych w Hiszpanii
25/06/2012

Hiszpański rząd przyjął projekt ustawy o zwalczaniu przestępstw podatkowych. Ustawa przewiduje ograniczenie do 2.500 płatności w gotówce, o ile jedna ze strona transakcji jest przedsiębiorcą (w tym samozatrudnieni). Limit ten ma wzrosnąć do 15.000 euro, jeśli płatnikem jest osoba fizyczna, która nie jest rezydentem w Hiszpanii. Grzywna za naruszenie tych przepisów ma wynieść 25% kwoty zapłaconej w gotówce.

 

Poza tym projekt ustawy przewiduje obowiązek informowania urzędu skarbowego w Hiszpanii o wszystkich kontach, akcjach, ubezpieczeniach na życie czy nieruchomościach, posiadanych za granicą. Minimalna grzywna za ukrycie tych informacji przed urzędem ma wynieść min. 10.000 euro plus 5.000 euro za każdą ukrytą informację.

Reforma prawa pracy w Hiszpanii
17/04/2012

Hiszpańskie prawo pracy dotknęły w ostatnim czasie istotne zmiany. Odwiedź naszą stronę na Facebooku, aby dowiedzieć się szczegółów:


Prawo pracy w Hiszpanii


Dominika Hirsch w “Niedzieli z Jedynką”
30/11/2011

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu audycji radiowej “Niedziela z Jedynką”, w której Dominika Hirsch dzieli się swoimi doświadczeniami z Barcelony oraz opowiada o specyfice hiszpańskiej kultury (biznesu).


Fragment audycji radiowej “Niedziela z Jedynką"


Dominika Hirsch w Barcelona Televisió
28/11/2011

W Barcelona Televisió Dominika Hirsch opowiada o swojej pracy, o szkoleniach międzykulturowych oraz o znaczeniu kompetencji międzykulturowej w środowiskach międzynarodowych.Szkolenie online “Living and working in Poland”
26/10/2011

Właśnie udostępniliśmy nasze międzykulturowe szkolenie online “Living and working in Poland”. Szkolenie przygotowaliśmy we współpracy z Margaritą Gokun Silver oraz Global Coach Center z Florydy w Stanach Zjednoczonych.

 

W ramach szkolenia omawiamy najbardziej charakterystyczne elementy polskiej kultury, przedstawiamy zestaw polskich przysłów oraz informacje o polskiej kulturze biznesu. Uczestnicy szkolenia uczą się także zarządzania szokiem kulturowym oraz mogą określić własny profil kulturowy, porównać go z profilem kultury polskiej i wyznaczyć obszary, na których mogą pojawić się szczególne trudności. Poza tym szkolenie pozwala poznać skuteczne sposoby adaptacji do życia i pracy w Polsce.


Przeczytaj więcej o szkoleniu.


Nowa publikacja Dominiki Hirsch na temat hiszpańskiej kultury negocjacji
19/10/2011

We wrześniu 2011 ukazała się książka “Spanien von Innen und Aussen. Eine interkulturelle Perspektive” (Hiszpania z wewnątrz i zewnątrz. Perspektywa międzykulturowa), w której znajduje się rozdział Dominiki Hirsch. W rozdziale tym autorka przedstawia wstępne wyniki swoich badań na temat hiszpańskiej kultury negocjacji i zawierania umów oraz wykazuje różnice jakie pojawiają się w procesie negocjacji biznesowych między Katalonią a resztą Hiszpanii.

Dominika Hirsch w Izbie Handlowej w Barcelonie
04/08/2011

Dnia 15 września 2011 roku odbyła się konferencja z udziałem Dominiki Hirsch temat “Biznes w Europie Środkowo-Wschodniej: przypadek Polski”. Konferencja została organizaowana przez Izbę Handlową w Barcelonie (Cambra de Comerç de Barcelona), w ramach tzw. “Śniadań Bieznesowych” (Esmorzars de Negocis), które mają miejsce raz na miesiąc od ponad 11 lat.


Program po hiszpańskuProgram po katalońsku


Reforma emerytalna w Hiszpanii
01/08/2011

Po uwzględnieniu poprawek wprowadzonych w Senacie, w dniu 21 lipca 2011r. rząd hiszpański przyjął ostatecznie ustawę reformującą system emerytalny w Hiszpanii. Ustawa wejdzie w życie w 2013r., a przewidziane w niej zmiany będą wprowadzane stopniowo do 2027r. Najważniejszych zmiany przewidziane w ustawie to:

 • podniesienie wieku emerytalnego z obecnie 65 lat do 67,
 • możliwość przejścia na emeryturę ze 100 procentowym świadczeniem w wieku 65 lat, jednak pod warunkiem, że pracownik przepracował 38,5 lat (wcześniej 35 lat),
 • w przypadku osób niepełnosprawnych w stopiniu powyżej 45%, możliwe będzie przejście na emeryturę już w wieku 56 lat,
 • wydłużenie z 35 do 37 lat okresów składkowych i nieskładkowych koniecznych, aby uzyskać emeryturę w wymiarze 100%,
 • utrzymanie dotychczasowego minimalnego 15-letniego okresu składkowego i nieskładkowego wymaganego, aby w ogóle uzyskać prawo do emerytury,
 • stopniowe wydłużenie z 15 do 25 lat okresu branego pod uwage przy obliczaniu wysokości emerytury,
 • możliwość łączenia emerytury z pracą etatową,
 • w przypadku lekarzy, architektów, adwokatów oraz przedstawicieli innych zrzeszonych zawodów, możliwość kontynuowania bez ograniczeń wykonywanie zawodu na własny rachunek po przejściu na emeryturę,
 • możliwość zwiększenia wysokości składki aż do 220% minimalnej podstawy naliczania skladek (w roku 2011 ta minimalna podstawa to 850,20 euro na miesiąc) przez osoby samozatrudnione,
 • od 2012r włączenie osób pracujących jako pomoc domowa do ogólnego systemu ubezpieczeń społecznych (Régimen General de la Seguridad Social). Obecnie są ubezpieczone w ramach specjalnego system ubezpieczeń dla pomocy domowych (Régimen Especial de Empleados de Hogar).
 • podwyższenie rent dla wdów z 52% do 60%, jeśli nie mają innewgo źródła dochodów.

 Szególowe informacje na temat zmian znajdują się na naszej stronie na Facebooku:


Prawo pracy w Hiszpanii


Nie będzie “modelu autriackiego” w Hiszpanii
20/07/2011

Jedną z najważniejszych zmian, jakie przewidywała reforma hiszpańskiego prawa pracy z 2010r. była likwidacja odpraw za zwolnienia oraz utworzenie w zamian od 2012r. indywidualnych kont dla każdego pracownika w specjalnym funduszu inwestycyjnym (tzw. model autriacki, bowiem w Austrii działa z sukcesem od 2002r.). Na konta te, które można porównać do indywidualnej “skarbonki”, pracodawcy mieliby dokonywać regularnych wpłat. Natomiast pracownicy mogliby wypłacić kwoty zgromadzone w swoich “skarbonkach” w przypadku zwolnienia przez pracodawcę, konieczności zmiany kwalifikacji, zmiany miejsca zamieszkania lub kontynuować gromadzenie środków aż do przejścia na emeryturę i podwyższenia tym samym jej wysokości. Jeśli pracownik zmieniałby miejsce pracy, zabierałby swoją “skarbonkę” oraz zgromadzoną w niej kwotę do następnego miejsca pracy. Celem tego systemu miało być obiżenie jedorazowych kosztów związanych ze zwolnieniem pracownika oraz zwiększenie mobilności pracowników.

 

W czerwcu 2011 roku rząd hiszpański odstąpił jednak od pomysłu zastosowania tego modelu w Hiszpanii ze względu na bardzo wysokie koszty jego wprowadzenia.

 

Więcej informacji na temat hiszpańskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych  znajduje się na naszej stronie na Facebooku:


Prawo pracy w Hiszpanii


Prezentacja o szoku kulturowym i strategiach akulturyzacji
28/06/2011

Zapraszamy do zapoznania się z naszą najnowszą prezentacją na temat szoku kulturowego i strategii akulturyzacji.


Zobacz prezentację.


Innowacja w Barcelonie - wizyta studyjna
27/06/2011

W czerwcu 2011 roku Dominika Hirsch objęła opiekę merytoryczną nad wizytą studyjną z Polski poświęconą poznaniu sposobów wspierania i finansowania innowacji w Katalonii. Delegacja odwiedziła wiele prestiżowych instytucji prywatnych i publicznych zajmujących sie innowacją, jak również parki naukowe i technologiczne.


Zobacz prezentację na temat innowacji w Katalonii.


Reforma zbiorowego prawa pracy w Hiszpanii
27/06/2011

W Hiszpanii nastał czas wprowadzenia dalszych zmian w prawie pracy. Dnia 12 czerwca 2011 wszedł w życie rządowy dekret 7/2011 z 10 czerwca 2011 o reformie negocjacji zbiorowych. Tym razem zmiany te objęły układy zbiorowe, które dotyczą 7 mln pracujących Hiszpanów, także nie należących do organizacji związkowych. W pierwszej kolejności reforma zbiorowego prawa pracy objęła czas trwania układów zbiorowych oraz relacji między zakładowymi układami zbiorowymi oraz układami branżowymi bądź regionalnymi. Poza tym wprowadzono dalsze instrumenty, które mają pozwolić na elastyczniejsze funkcjonowanie hiszpańskich przedsiębiorstw. Dotychczasowa regulacja zbiorowego prawa pracy była podawana jako jedna z przyczyn małej konkurencyjności hiszpańskich firm.

 

Dekret musi zostać zatwierdzony przez hiszpański Kongres Deputowanych, jego regulacje mogą zatem jeszcze ulec zmianom.

 


Szczegółowe informacje na temat reformy znajdują się na naszej stronie na Facebooku – Prawo pracy w Hiszpanii.


Rozwiązywanie konfliktów w środowiskach wielokulturowych
31/05/2011

Przeżywasz sytuacje konfliktowe w miejscu pracy? Nie wiesz, jaki jest najlepszy sposób, aby z nich wybrnąć? Zastanawiasz się, jak rozwiązuje się konflikty w Hiszpanii? Chciał(a)byś rozwinąć umiejętności efektywnego rozwiązywania konfliktów pojawiających się w kontaktach z przedstawicielami różnych krajów? Chciał(a)byś  wpłynąć na poprawę atmosfery w miejscu pracy?
Konsulat Generalny RP w Barcelonie, Stowarzyszenie Kulturalne Katalońsko-Polskie i DominikaHirsch International zapraszają na kolejne spotkanie z prawnikiem. Podczas spotkania odpowiemy na te oraz wiele innych pytań związanych z efektywnym rozwiązywaniem konfliktów w środowiskach międzynarodowych. Zapraszamy!


Zaproszenie na warsztaty


W Hiszpanii rodzice będą mogli zmienić godziny pracy bez konieczności redukcji czasu pracy
03/05/2011

Dobra wiadomość dla rodziców w Hiszpanii. Hiszpański Trybunał Konsytucyjny orzekł, iż rodzice mogą domagać się zmiany godzin pracy bez konieczności jednoczesnego zredukowania czasu pracy.

 

Obecnie rodzice w celu opieki nad dziećmi poniżej ósmego roku życia mogą określić swój czas pracy, np. pracować tylko na jedną zmianę lub bez przerwy obiadowej. Ustalony tak czas pracy musi jednak znajdować się w obrębie dotychczas obowiązującego rozkładu czasu pracy. Chęć zmiany należy zakomunikować pracodawcy, który nie może się temu sprzeciwić. Jednak warunkiem zmiany godzin pracy jest równoczesna redukacja czasu pracy o przynajmniej 12,5% (godzina dziennie). Pociąga to za sobą proporcjonalne zmniejszenie wynagrodzenia.

 

Trybunał Konstytucyjny uznał, że takie rozwiązanie dyskryminuje osoby wychowujące dzieci. Zapewniona w Konstytucji ochrona rodziny i dzieci powinna umożliwić połączenie pracy z wykonywaniem obowiązków rodzinnych. Tak więc od teraz osoby wychowujące dzieci będą mogły wystąpić o zmianę godzin pracy bez redukcji czasu pracy. Pod uwagę będzie brana sytuacja osobista danego pracownika jak np. dotychczasowy czas pracy, godziny otwarcia szkół, liczba dzieci i ich wiek, sytuacja zawodowa partnera jak również wpływ tej zmiany na funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

 

Ubezpieczenia społeczne w Unii Europejskiej – Moje prawa w Hiszpanii
29/03/2011

Czy mogę wyjechać do Polski podczas zwolnienia lekarskiego i tam kontynuować leczenie? Czy mogę pobierać zasiłki rodzinne w Hiszpanii, jeśli moja rodzina mieszka w Polsce? Czy czas przepracowany w innych krajach UE ma wpływ na wysokość i okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych w Hiszpanii? W jakim kraju mogę wystąpić o określenie stopnia inwalidztwa? Gdzie będę otrzymywał emeryturę, jeśli pracowałem w różnych krajach UE?
Konsulat Generalny RP w Barcelonie, Stowarzyszenie Kulturalne Katalońsko-Polskie i DominikaHirsch International zapraszają na kolejne spotkanie z prawnikiem. Podczas spotkania odpowiemy na te oraz wiele innych pytań związanych z zasadami koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w Unii Europejskiej. Zapraszamy!


Zobacz prezentację z seminariumZaproszenie na seminarium


Regulacja czasu pracy w Hiszpanii
28/02/2011

Czy mogę wyjechać do Polski podczas zwolnienia lekarskiego i tam kontynuować leczenie? Czy mogę pobierać zasiłki rodzinne w Hiszpanii, jeśli moja rodzina mieszka w Polsce? Czy czas przepracowany w innych krajach UE ma wpływ na wysokość i okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych w Hiszpanii? W jakim kraju mogę wystąpić o określenie stopnia inwalidztwa? Gdzie będę otrzymywał emeryturę, jeśli pracowałem w różnych krajach UE?
Konsulat Generalny RP w Barcelonie, Stowarzyszenie Kulturalne Katalońsko-Polskie i DominikaHirsch International zapraszają na kolejne spotkanie z prawnikiem. Podczas spotkania odpowiemy na te oraz wiele innych pytań związanych z zasadami koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w Unii Europejskiej. Zapraszamy!


Zaproszenie na seminarium


Konferencja w Okregowej Radzie Adwokackiej w Barcelonie
18/11/2010

Dnia 18 listopada 2010 Dominika mówiła w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Barcelonie na temat umiejętności komunikacji i negocjacji międzynarodowych. Temat ten cieszył się dużym zainteresowaniem wśród barcelońskich adwokatów. W konferencji wzięło bowiem udział prawie 100 osób. Podczas ożywionej dyskusji rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób różnice kulturowe wpływają na proces negocjacji międzynarodowych.

Reforma hiszpańskiego prawa pracy
17/09/2010

Dnia 17 września 2010 opublikowano w hiszpańskim ogólnopaństwowym Dzienniku Ustaw (Boletín Oficial del Estado) ustawę 35/2010 reformującą hiszpański rynek pracy. Celem reformy jest ożywienie gospodarki Hiszpanii oraz zmnejszenie ponad 20 procentowego bezrobocia. Reformy mają na celu zachęcenie pracodawców do stosowania umów na czas nieokreślony i wprowadzają większe możliwości elastycznych godzin pracy. Poza tym jednym z celów reformy było ułatwienie zwolnień pracowników. Tym samym ustawa zmniejsza wysokość odpraw oraz ułatwia zrywanie umów z powodów ekonomicznych. W proteście przeciw reformom związki zawodowe zapowiedziały na 29 września strajk generalny. Według związkowców reforma ta jest szkodliwa dla pracowników i nie ułatwia tworzenia nowych miejsc pracy.

Warsztaty: Myśleć i czuć jak Argentyńczyk
10/09/2010

Dnia 10 września 2010 Dominika poprowadziła warsztaty na temat 'Myśleć i czuć jak Argentyńczyk: Efektywna komunikacja z Argentyńczykami'. Warsztaty został zorganizowane we współpracy z Natalią Sarro, trenerką międzykylturową i psychologiem z Buenos Aires oraz ze SIETAR Espana, organizają zajmującą się promocją komunikacji międzykulturowej.


Zobacz wideo z warsztatów.


Warsztaty: Umiejętność aktywnego słuchania a sukces międzynarodowy
29/04/2010

Konsulat Generalny RP w Barcelonie, Stowarzyszenie Kulturalne Katalońsko-Polskie i Dominika Hirsch International mieli przyjemność zaprosić na warsztaty na temat wpływu umiejętności aktywnego słuchania na sukces międzynarodowy ('La escucha activa para el éxito internacional'). Warsztaty odbyły się dnia 29 kwietnia w godzinach od 19:30 do 21:00 w Centre Civil Antiga Estació de Magoria, Gran Vía de les Corts Catalanes 247 (1. piętro).

Dominika na I Kongresie SIETAR Polska
5/12/2009

Podczas I Kongresu SIETAR Polska Dominika poprowadziła warsztaty w języku angielskim na temat zaufania w zespołach międzynarodowych ('Developing trust in international teams'). Kongres odbył się 4 i 5 grudnia 2009 roku we Wrocławiu. Ponadto jako członek zespołu PR w SIETAR Polska (Society for Intercultural Education, Training and Research), Dominika wspierała przygotowania i promocję Kongresu. Więcej informacji jest dostępnych na stronie web www.sietar-polska.pl.

W sprzedaży trzy książki Dominiki
30/07/2009

Właśnie zostały opublikowane trzy książki Dominiki, wszytkie w języku niemieckim. 'Polnisches Handelsrecht' (Polskie prawo handlowe) to podręcznik polskiego prawa handowego wydany w serii 'Grundriss des polnischen Rechts'.
Poza tym niemieckie wydawnictwo Grin Verlag wydało dwie prace magisterskie Dominiki: 'Söldner sind wieder gefragt. Eine Untersuchung zur Rolle des postmodernen Söldnertum im deutschen und polnischen Strafrecht' (Wojska najemne są znowu w cenie. Badanie na temat roli wojsk najemnych w polskim i niemieckim prawie karnym) i 'Vision für Europa gesucht. Möglichkeiten und Grenzen der Förderung von Sprachkenntnissen durch die Europäische Union' (Wizja dla Europy poszukiwana. Możliwości i granice polityki językowej Unii Europejskiej). Choć od ich napisania minęło wiele lat, nadal są aktualne i można je teraz nabyć w formie książkowej.


Przeczytaj więcej na temat publikacji.


Dominika w Alumni Viadrina
30/06/2009

Dominika była studentką Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurt nad Odrą. Na stronie internetowej byłych studentów tego uniwersytetu można teraz przeczytać refleksje Dominiki na temat jej drogi zawodowej po ukończeniu studiów.

Dominika w Sant Cugat Internacional Business Club
06/2009

Podczas spotkania zorganizowanego przez Sant Cugat Internacional Business Club Dominika mówiła na temat 'Managing Across Cultures. The Key to Doing Business in a Global World.' Prezenjacja poświęcona była oczywiście niezmiernie ważnej roli, jaką odrywają różnice kulturowe w zarządzaniu osobami i firmami. Ponadto Dominika podjęła próbę obliczenia strat, jakie ponoszą firmy działające na arenie międzynarodowej, kiedy nie uwzgledniają tematu zarządzania międzykulturowego.

Dominika w COINED
30/06/2009

Dominika wygłosiła prezentacje na corocznym spotkaniu COINED, które tym razem miało miejsce w Santa Susana na hiszpańskim wybrzeżu Costa Brava. COINED jest organizacją, która ma na celu edukacyjną wymianę międzynarodową, promowanie komunikacji międzykulturowej oraz szkolenia zawodowe. Dominika mówiła na temat szoku kulturowego oraz rozwoju kompetencji międzykulturowej.

Dominika Hirsch współpracuje z Richard Lewis Communcations
31/03/2009

Dominika Hirsch jako pierwszy licencjonowany partner w Hiszpanii rozpoczęła współpracę z brytyjską firmą Richard Lewis Communications (RLC). RLC jest brytyjską firmą specjalizującą się w szkoleniach międzykulturowych i kursach angielskiego dla menadżerów. Firmę założył Richard D. Lewis, jeden z najwybitniejszych lingwistów angielskich. W Japonii Richard Lewis był osobistym tutorem członków japońskiej rodziny cesarskiej. W marcu 2009 roku w Riversdown House w Hampshire (Wielka Brytania) miało miejsce szkolenie dla autoryzowanych treneów RLC. Dominika Hirsch należy teraz do tej grupy ponad 250 trenerów pracujących na całym świecie.


Przeczytaj na temat narzędzia online CultureActive.


Konferencja dotycząca funduszy europejskich w Polsce
17/03/2009

Dnia 3 marca 2009 w siedzibie Reprezentacji Komisji Europejskiej w Barcelonie miała miejsce konferencja poświęcona funduszom europejskim w Polsce. Konferencja została powtórzona dnia 17 marca w Ambasadzie RP w Madrycie. Organizatorami konferencji był Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Polskiej Ambasady oraz firmy DominikaHirsch International i Adminex Spain. Ponadto w organizacji uczstniczył Konsulat Generalny RP w Barcelonia oraz Izba Handlowa także z Barcelony.
Celem konferencji było udzielenie przedsiębiorcom hiszpańskim informacji o możliwościach uzyskania funduszy europejskich w Polsce. W pierwszej kolejności przedstawiony został zarys ogólny wymiany polsko-hiszpańskiej. Następnie omówione zostały najważniejsze rodzaje funduszy oraz sposoby ich pozyskiwania krok po kroku. Dominika Hirsch mówiła na temat polskiej kultury biznesu.


Zobacz program


Szkolenie międzykulturowe dla Polaków pracujących w Hiszpanii
2008-06-17

Dnia 17 czerwca 2008 Dominika Hirsch przeprowadziła szkolenie międzykulturowe dla Polaków, którzy żyją i pracują w Hiszpanii. Szkolenie odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia Kulturalnego Katalońsko-Polskiego i zostało zorganizowane we współpracy z polskim Konsulatem Generalnym w Barcelonie.

Bookmark and Share
© 2010 Dominika Hirsch International, All Rights Reserved
Layout: RevolWEB